Private Concierge

V druhého ročníku pro vás máme novinku a to službu Private Concierge. Cokoliv budete potřebovat zajistit, o to se vám postaráme. 

Co je concierge

V každém 5* hotelu existuje CONCIERGE, oddělení služeb, na které se hotelový host obrací s různými požadavky a přáními. V hotelové praxi má Concierge strategickou pozici. Concierge desk je většinou umístěna v hlavní hotelové hale a je hlavním komunikačním bodem mezi hotelovými hosty a hotelem

Concierge je popsán klienty, kteří cestují jako ten, kdo udělá všechno co je lidsky možné za účelem uspokojení přání hosta. Zde je výpis jen několika každodenních rutin, které musí concierge během své služby zvládnout:

  • Rezervace hotelů
  • Rezervace letenek, veškeré změny toho se týkající
  • Zajištění vstupenek na kulturní události
  • Pošta příchozí a odchozí
  • Vzkazy hostům
  • Transfery, taxi
  • Zařizování okružních jízd, rezervace průvodců
  • Rezervace restaurací
  • Shopping tips
  • Dalo by se říci jinými slovy: vše co je legální a morální

Kromě toho musí concierge zvládat i všechny možné i nemožné požadavky, které, pokud uspěje bývají někdy zákonitě odměněny. Každý concierge si během své kariéry vybuduje sít kolegů a kontaktů, které mnohdy pomohou jeho práci zjednodušit.

"Concierge je tak dobrý, jako jsou jeho kontakty”

 

Historie

Světu je znám zajímavý popis slova „concierge“. Je možné, že pochází z latinského „conservus“ nebo „fellow slave“. Avšak sami členové Les Clefs d’Or preferuji odvození od francouzského názvu pocházejícího z dob feudalismu „comte des cierges“ neboli „hlídač svíček“. Tito lidé byli nejlépe informováni o pořádání a konání akcí v palácích a byli také odpovědni za odpovídající osvětlení a výměnu zhaslých svíček. Postupem času se „comte de cierges“ stali odpovědni za vyřizování veškerých přání a potřeb, které dostali od nájemníků, ale také měli na starosti kuchyně a přípravu pokrmů pro panstvo. 

Ve středověku se concierge stali tzv. „klíčníky“, kdy měli na starost vládní budovy, hrady a zámky. V Paříží bylo dokonce jedno známé vězení pojmenováno „Conciergerie“ na počest strážců, kteří hlídali klíče a přidělovali cely odsouzeným.

Na počátku 20. století zažíval mezinárodní turismus velký třesk a to hlavně díky rozmachu a stále více se těšící popularitě železnice a cestování z USA do Evropy zaoceánskými parníky. V této době se švýcarské hotely, které v té době patřily k nejvyhlášenějším v Evropě rozhodly pro vytvoření nově pracovní pozice: Hall Porter. Tyto první novodobí concierge měli nestarosti vše od zajištění koňských kočárů, které čekaly na hosty u vlaků, po přivítání v hotelu až po vyřízení všech požadavků a přání v průběhu jejich pobytu v hotelu.

V průběhu následujících let se tento trend rychle rozšířil po Evropě a concierge se stali nepostradatelnou součástí služeb poskytovaných té nejnáročnější klientele.

 

Private Concierge s.r.o.

Private Concierge s.r.o. byla založena v roce 2012 Ing. Markem Pšeničkou jako concierge agentura butikového typu. Poskytujeme služby se skutečným citem pro detail ve standardu pětihvězdičkových hotelů a privátních bank.

Při plnění přání a požadavků našich klientů využíváme kontaktů získaných z dlouholeté praxe v oboru cestovního ruchu, hotelnictví a gastronomie. V čele týmu spolupracujících odborníků stojí Marek Pšenička, který vystudoval Vysokou školu hotelovou v Praze. Dále pak působil na pozici vedoucího concierge v luxusních pražských hotelech Kempinski Hybernská Prague a The Augustine. Byl také členem v mezinárodní asociaci Les Clefs d'Or, sdružující concierge agenty nejlepších hotelů světa.

V roce 2015 jsme byli vybráni prestižním magazínem Top Class k sestavení itineráře na originální víkend jako inspiraci pro čtenáře.

VSTUPENKY

Koncerty

Spolehlivě obstaráme standartní nebo VIP vstupenky na vyprodané koncerty v České republice. Specializujeme se především na kulturní události konané v pražské O2 areně, Sinobo Stadium, Tipsport areně, ve Foru Karlín a na letišti Letňany.

Sportovní akce

Vyhledáme nejlepší místa a exkluzivní vstupenky na vyprodané nebo těžce dostupné sportovní akce. Zprostředkujeme setkání s vybranými sportovci a jejich realizačním týmem nebo návštěvu sportovního zákulisí.

CESTOVÁNÍ

Cestování na míru

Poskytujeme komplexní služby v oblasti luxusního cestování a služebních cest na míru. Provedeme rezervaci hotelu, restaurace, vystavíme letenky, zajistíme letišťní VIP servis a salonky, zařídíme transfery nebo privátního průvodce v dané destinaci.

Incomingový cestovní ruch

Pro zahraniční klienty v rámci incomingového cestovního ruchu zajistíme privátní prohlídku historických UNESCO měst Praha, Český Krumlov a Kutná Hora, lázeňského města Karlovy Vary, hradu Karlštejn nebo památníku Terezín. Disponujeme nejlepšími profesionálními průvodci a zkušenými řidiči v České republice.

 

 
kontakt: +420 721 842 842 / info@privateconcierge.cz